Europa protestuje a świat choruje

Europa protestuje a świat choruje
Cholinex bez cukru cena

W ostatnich latach w Europie nasilają się niepokoje społeczne. Manifestacje nierzadko połączone z zamieszkami mają miejsce w wielu krajach starego kontynentu. Nie da się ukryć, że sytuacja w tej części globu niepokojąco się pogorszyła, jednak zdaje się, że Europejczycy nie zdają sobie do końca sprawy z tego, jakimi są szczęściarzami. Jest to nadal jeden z najbogatszych regionów świata, który praktycznie wolny jest od takich kataklizmów, jak epidemie groźnych chorób.

Podczas gdy 2010 roku w Europie rosły niepokoje społeczne spowodowane zmniejszeniem zarobków, podwyżkami cen czy też przyrostem bezrobocia, na Haiti 130 tysięcy osób zachorowało na cholerę, chorobę, która w Europie praktycznie nie występuje. Dla znacznego procenta tych ludzi epidemia zakończyła się ich śmiercią.

Przypadek Haiti nie jest w żaden sposób wyjątkiem od reguły. Ludzkość, owszem, posiada techniki i środki, żeby zapobiegać epidemiom, jednak mają do nich dostęp jedynie bogate kraje, na przykład zachodnioeuropejskie. Biedni tego świata są jednak stale narażeni na niebezpieczeństwa związane z chorobami zakaźnymi. Zdaje się więc, że Europejczycy powinni cieszyć się tym, co mają, chociaż oczywiście nikt nie może zabronić im starać się o lepsze jutro.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *